Hey @wbrooseboom,
Welkom op onze Community!
Super vervelend dat je onbewust hoge kosten hebt gemaakt. Ik kan me voorstellen dat je hier even van schrikt als je normaliter altijd €11,00 per maand betaald. Bij Simpel is het zo dat als jouw internetbundel volledig verbruikt is, er buitenbundelkosten worden gerekend wanneer je niet stopt met het verbruiken van data. De meeste grote namen in de Telekomwereld vertragen je internet zodat je het bij kan kopen, misschien dat je ervan uitging dat dit het geval was bij jouw abonnement.
We sturen je altijd een waarschuwing per sms bij het verbruiken van 80% en 100% van je internetbundel. In het 100% bericht kaarten we aan dat je vanaf dat moment het buitenbundeltarief gaat betalen. In dat zelfde bericht moedigen we je wel aan om een MB-aanvuller aan te schaffen, deze zijn veel voordeliger dan het buitenbundeltarief. Het kan zijn dat je deze berichtjes gemist hebt, maar de berichten worden altijd verstuurd omdat we als provider verplicht zijn dit te doen betreft dataverbruik.
Vanwege privacy regelingen is het voor ons niet mogelijk om exact in te zien waar je MB's aan verbruikt zijn. Wij mogen enkel bijhouden op welke momenten je verbruik begint en stopt en hoeveel daarbij verbruikt wordt. Ik raad je aan om de instellingen van je telefoon te controleren. Wellicht dat je daar terug kan zien welke app(s) er qua verbruik uitspringt. Je kan ook apps zoals datatracker/datamanager downloaden om hier meer zicht in te krijgen. Je kan ook nakijken of wifi-assistentie/snelle netwerkwissel aanstaat op je toestel. Als dit het geval is, kan er stiekem gebruik worden gemaakt van je mobiele data wanneer je wifi verbinding zwak is.
Je ontvangt per e-mail inderdaad een bericht om een aanbetaling te doen om de blokkade te voorkomen. Bij €50,00 aan kosten blokkeren wij je abonnement voor verdere kosten, Onbeperkt bellen of andere bundelinhoud en MB-aanvullers kunnen uiteraard nog gebruikt worden, deze blokkade dient enkel als bescherming voor verdere kosten.
Om buitenbundelkosten in de toekomst te voorkomen is het wellicht een idee om een Plafond in te stellen. Het Plafond is een dienst dat ervoor zorgt dat je niet meer voor verrassingen komt te staan. Je stelt het Plafond in via Mijn Simpel op een zelf gekozen limiet. Je kan daarna nooit kosten maken buiten dit limiet. Meer informatie vind je op je persoonlijke Mijn Simpel pagina.
Mocht je toch nog vragen hebben of even willen kletsen over de gemaakte kosten, mag je ons altijd benaderen.
Fijne dag gewenst!
Groetjes,
Janine
Simpel